25 Ekim 2021, Pazartesi

Burs Veren Kurumlar 2019

Öğrencinin en çok ihtiyaç duyduğu şey şüphesiz ki burs! Burs alabilmenin ilk adımı ise size uygun bursu verebilecek kurumları bulabilmektir. E-Bursum ile burs veren kurumlara tek bir çatı altında erişip, burs detaylarını öğrenmek mümkün. Burs veren tüm kurumları Burs Verenler’den bulabilirsiniz, bunun yanında şu an başvurusu açık olan bursları Burs Ara kısmından görebilir ve başvurabilirsiniz. Burs başvuruları ile ilgili tüm bilgileri Burs Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey yazımızda bulabilirsiniz. Bununla da yetinmedik, burs bulma şansınızı artırmak ve burs bulmanızı daha da kolaylaştırmak adına her fakülte için 2019-2020 yılında burs veren kurumları ayrı ayrı listeledik!

Hadi gelin şimdi burs bulma sürecinizi hızlandıralım! Sizler de bu listelerden kendinize uygun olan bursları listeleyerek burs bulma ve başvurma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Listelerimiz sürekli güncellenmektedir ara sıra kontrol etmenizi öneririz!


Burs başvuru şartlarıyla birlikte eğitim fakültesinde okuyan öğrencilere burs veren kurumlar 2019-2020:

1. Afyon Eğitim Vakfı: İhtiyaç sahibi öğrencilere başarılı olmak şartı ile karşılıksız olarak 9 ay boyunca burs veren bir kurumdur.


2. Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV): İlk, orta, lise öğrenimini Hatay’da yapmış ve herhangi bir şehirde okuyan üniversite öğrencilerine ilk, orta, lise öğrenimini nerede yaptığı fark etmeksizin Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


3. ALS/MNH Derneği: Yüksekokul ve meslek yüksekokulunda okumakta olan anne veya babası ALS hastası olan öğrencilere eğitim bursu vermektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


4. AKMED & ANAMED Bursları: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


5. Anadolu Vakfı: Devlet üniversitelerini kazanmış (Açık öğretim ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır), vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için de %100 başarı bursu ile yerleşmiş olma kriterlerini aramaktadır. Farklı kurumlardan alınan burslar, başvuruya engel teşkil etmez, birden fazla burs alınmasına imkan tanır.


6. Atlas Eğitim Vakfı: Üniversite bursu için 25 yaş ve altında, lisans ve yüksek lisans bursu için 30 yaş altında olma ve üniversite sınavı sonucunda ilk 100.000 içinde olma şartını aramaktadır. Aynı yıl aynı evde yaşayan iki kardeşe burs verilmez. Kyk, erasmus ve yurtdışı eğitim programları hariç burs almıyor olmanız gerekmektedir. Özel üniversite, açık öğretim, uzaktan öğretim öğrencileri, devlet üniversitelerinin ücretli programlarına devam eden ve lise sonrası başka bir programı bitirmiş öğrenciler vakfın burslarından yararlanamaz. İzmir, Aydın, Manisa ve Balıkesirillerinde üniversite kaydı yaptıran öğrencilere öncelik tanınmaktadır.


7. Başbakanlık VGM Bursu: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


8. Bereket Vakfı: Başvurularda sınıf sınırlaması yoktur. Başvuru esnasında belge istenmemektedir. Adayın kardeşi veya eşi de burs kazanırsa, sadece bir kişiye burs verilir. Kardeşinin veya eşinin bursu halen devam eden öğrencilere burs verilmez. Online başvuru dışındaki başvurular değerlendirilmez. Özel üniversite öğrencileri,  burs oranı %100’ün altında olan öğrenciler, alttan dersi olan öğrenciler, açık ve uzaktan eğitim öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrenciler burstan yararlanamaz.


9. BETAV: Burs başvurusunda bulunanın kendisi ve/veya ebeveynlerinin Bitlis doğumlu olması, BETAV bursundan başka kardeşin burs almıyor olması şartlarını aramaktadır. Bu kurum burs başvurusunu E-Bursum üzerinden almaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


10. Bolu Bağışçılar Vakfı: Bolu ile bağı olan (Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’ da çalışan, Bolu’da ortaöğretimini tamamlamış kişiler Bolu ile bağı var sayılır.Bolu ilçeleri de dahil) ve 2.00 veya 2.00’nin üstünde notla sınıfını geçmesi şartları aranmaktadır. Bursiyerleri vakıftan başka ancak bir kurumdan burs alabilir, birden fazla almamalıdır. Vakıf üniversitesindeki öğrenciler, üniversitelerin ikinci öğretimde okuyanlar, ekstren okuyanlar, uzaktan öğretim lisans programlarında okuyanlar vakfın burslarından yararlanamaz. Başarı özel bursu, şartlı bağış bursları ve şartsız bağış bursları olmak üzere 3 çeşit bursları vardır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


11. Borusan Kocabıyık Vakfı: Burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Üniversite bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç sahibi olması gerekir. (Başarılı bir öğrenci olmak, 100 üzerinden en az 70; 4.00 üzerinden en az 2.75 ortalamaya sahip olmak demektir.) Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara vakıftan burs verilmez (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç).

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


12. Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı: Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak, başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak (KYK bursu hariç), ara sınıflar için de genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak şartlarını aramaktadır.(Genel not ortalaması uygun olduğu takdirde en fazla 3 başarısız dersi olan öğrencilerin başvurusu kabul edilecektir. Devam edilen öğretim yılındaki alınmayan ders başarısız sayılacaktır.)


13. Çelikel Eğitim Vakfı: İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarında veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarının tam burslu öğrencileri, ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 2.000 TL ve altıolan her aday başvurabilir.


14. ÇYDD: Şubeleri olan illerdeki devlet üniversitelerinde okuyor olmak(şube listesi için tıklayınız) KYK hariç, başka bir kamu kuruluşu veya özel kuruluştan burs almamak, ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.00 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olma şartları aranmaktadır. Özel üniversitede  okuyanlar ve devlet üniversitelerinin son sınıfında okuyanlar ve 01.01.1993’ten önce doğanlar başvuramaz.


15. Darüşşafaka Cemiyeti: Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olarak üniversiteye devam eden mezunlarına karşılıksız burs desteği sağlamaktadır. Bursiyerlerin tespitinde esas alınan ölçütler, burs miktarları ve bursun devamıyla ilgili koşullar Darüşşafaka Cemiyeti’nin hazırladığı yönetmelik hükümlerince belirlenmekte ve her yıl yapılan çağrılar yoluyla mezunlarına duyurulmaktadır. Burs miktarları, mezunlarının üniversite giriş sınavı dereceleri ve üniversite öğrenimleri süresince gösterdikleri akademik başarıya göre farklılık göstermekte ve burslar eğitim yılı boyunca 9 ay süreyle verilmektedir.


16. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV): İzmir’de yerleşik devlet üniversitelerinin eğitim fakültelerinin hazırlık ya da 1. sınıflarında kayıtlı olan veya okuyor olan, bursluluk dönemi boyunca EÇEV’in gerçekleştireceği kişisel gelişim programları kapsamında düzenlenen etkinliklere katılmayı ve sosyal sorumluluk çalışmalarında aktif yer almayı kabul eden öğrencilere burs vermektedir.


17. Eget Vakfı: Türkiye genelinde lisans düzeyinde öğrenim gören, görecek olan ve görmeye hak kazanmış; ancak öğrenimine maddi imkansızlıklar nedeniyle devam etmekte zorlanan öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir.Ara sınıflar için, genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 notunu tutturmuş, bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve EGET Vakfı yönetim kurulunun onaylayacağı bir kurum ya da sivil toplum kuruluşunda, yılda 3 (üç) gün, bir sosyal sorumluluk projesinde çalışmayı kabul etme şartlarını aramaktadır.


18. Erenköy Kız Liseliler Derneği: Devlet üniversitelerinin lisans bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs vermektedir. Bursun devamlılığı için not ortalamasının en az 2.5 olması tercih nedenidir. Sadece Erenköy Kız Lisesi ve Erenköy Kız Anadolu Lisesi değil başka okulların mezunu kız öğrencilere de burs verebilmektedir. Bu kurum burs başvurusunu E-Bursum üzerinden almaktadır. 


19. Eyüp Dostları Vakfı: Bursiyer adayı öğrenci ve ailesinin Eyüp semti ile bağlantısı olması gerekmektedir. Bursiyer adayı öğrenci, gelecek vadeden bir başarı ve not seviyesinde olmalıdır. Öğrencinin genel not ortalaması, en az 100 üzerinden 70 veya 4.0 başarı puanı üzerinden 2,8 ya da belirlenen notun eşdeğeri olmalıdır. Üniversiteye yeni giren öğrencilerin başarı düzeyleri, LYS taban puanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. KYK hariç başka bir burs almaması ve başka bir aile üyesinin EDV bursu alıyor olmaması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


20. Garip Zeycan Yıldırım Vakfı: ‘Üstün Başarı ve Yetenek Bursları’, ‘Yabancı Dil Bursları’, ‘Yurt Dışı Eğitim’ ve  ‘Engelli Öğrenciler Bursu’ olmak üzere 4 adet lisans burları vardır. Burslar karşılıksız olup, öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Vakıf tarafından verilen burslardan birden fazlasını almaya hak kazananlara, söz konusu burslardan en yüksek tutarda olanı verilir. Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara vakıftan burs verilmez. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç.)


21. Hayat Sende Derneği: Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından Devlet koruması altında yetişen çocuk ve gençler ile korumadan ayrılan gençlere geri ödemesiz burs vermektedir.


22. Hüsnü M. Özyeğin Vakfı


23. İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV): İELEV bursuna başvuru yapmak için İstanbul Erkek Liseli olma şartı yoktur. Diğer eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler de bu bursa başvuru yapabilir. 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


24. Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı: Lisans öğrenimi gören ara sınıflar için; başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olma şartları aranmaktadır. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)


25. Köksal Eğitim Vakfı (KEV): KYK hariç hiçbir bursu kabul etmemektedir ve 25 yaşını geçenlere burs vermemektedir. KEV bursları karşılıksızdır.


26. Kurşun Kalem Eğitim Vakfı: Burs ödemeleri 9 ay süre ile yapılır. Burs her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen ve vakıf tarafından yıl içerisinde düzenlenen etkinliklere katılmış olan ve kendi öğretim kurumunda sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunan öğrencilere, normal öğretim süresi boyunca verilir.

Kendi öğretim kurumlarında son sınıf olan öğrencilerin bursu, Haziran ayı sonunda kesilir. Öğrenimini tamamlayan her burslu; Kurşun Kalem Eğitim Vakfı kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra ödemeyi ve en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için vakıf aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının vakfa bağış yapmasını sağlamayı ve vakfın etkinliklerine katılımını sürdürmeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.


27. Macahel Vakfı: Ailesinin Artvin Camili (Macahel) Yöresi kütüğüne kayıtlı olması, anne veya babasının Artvin Camili (Macahel) Yöresi kütüğüne kayıtlı olması ya da mensup olması, üniversitelerin örgün öğretim yapan (açıköğretim hariç) lisans programlarını kazanıp kaydını yaptırması veya okula devam etmesi, gelir getirici bir işte çalışıyor olmaması, üniversiteyi devam eden öğrencilerin başarılı olması şartları aranır.


28. Malatya Eğitim Vakfı: Malatya Eğitim Vakfı ülke genelinde maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vermektedir. Bursiyerler MEV’in Burs komitesinin değerlendirmesi sonucunda belirlenir.


29. Manisa Eğitime Katkı Derneği: Celal Bayar Üniversitesi’nde veya Manisa ili dışında okuyan Manisalı öğrencilerve başka ilden gelmiş olan Celal Bayar Üniversitesinde okuyan öğrenciler bursa başvurabilir.                               

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


30. MEB: T.C vatandaşı olma, 1995 ve sonraki yıllarda doğanlar (22 yaşını geçmemiş olmak), bu seneki sınavın yapıldığı tarih ve sonraki yıllarda mahkeme kararı ile yaş küçültme yapmamış olmak, Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Sınavı Bildirim Formunda öğretmen yetiştiren Yükseköğretim Kurumlarının MEB tarafından belirlenen branşlarına ilk 5 tercihi arasında seçmiş ve programa kesin kaydını yaptırmış olmak, memuriyet atamasına engel teşkil edecek nitelikte yükümlülüğü bulunmamak, ÖSYM tarafından yapılan puan sıralamasında kayıt yaptırdığı program için Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kontenjana girme şartlarını aramaktadır.


31. Mehmet Zorlu Vakfı: Zorlu’nun burs verdiği okullara bu listeden ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


32. NEF Vakfı: Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak ( kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç), aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması, ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak, sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir. On öğrencilerine verdikleri “Yıldız Çocuk Bursu” ile öğrencilerin eğitim hayatı boyunca verilen tam kapsamlı eğitim desteğinin yanı sıra sosyal zekalarını da geliştirecek aktivitelere katılmalarına destek verilmektedir. Verilen burslar kesintisiz 12 ay boyunca devam etmektedir. Bursiyerleri arasında, her yıl o eğitim döneminde en başarılı olan öğrencileri de dönem sonunda 1.500 TL’lik “Üstün Başarı Bursu” verilmektedir.


33. Nevvar Salih İşgören Vakfı: Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


34. Rönesans Eğitim Vakfı (REV): Ara sınıflarda olan adaylar için: Genel başarı ortalaması 4,00 üzerinden, en az 2.00 olup; bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak, aylık nakit ödeme şeklinde başka bir burs desteği almıyor olmak, herhangi bir kurumdan maaş ya da ücret almıyor olmak (eğitimi ile ilgili zorunlu stajları kapsamında alınan ödemeler hariç), aynı aileden REV Burs Programı’na devam eden başka bir öğrencinin olmaması şartları aranmaktadır.


35. Sabancı Vakfı: Üniversite giriş sınavında başarılı olmuş öğrencilere ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Görme, ortopedik ve işitme engelli olup yurt içinde üniversitelere en üst sıralarda yerleşmiş öğrencilere de burs kontenjanı açmaktadır.


36. Şavşat Kültür Turizm Ve Dayanışma Derneği: Aslen Şavşatlı olma şartını aramaktadır.

Detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


37. Tekfen Vakfı: Tekfen Vakfı’ndan burs alan bir öğrenci KYK öğrenim kredisinden faydalanabilir ancak KYK geri ödemesiz bursundan faydalanamaz. Ayrıca başka bir kurum ya da STK’dan burs alamaz. Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (mesai hariç) 63.880 TL ve altında olması şartı aranır ve aile gelir kriterine uyan öğrencinin başvurusu, Türkiye genelinde sınav sıralaması/mezuniyet notuna göre değerlendirmeye alınır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


38. Türk Böbrek Vakfı: Organ nakli olmuş öğrenciler, gerekli başarı ve disiplin durumunu sağlamaları koşuluyla burs alabileceklerdir. Burs almaya devam eden öğrenciler her yıl en az bir defa vakıf merkezinde yapılacak toplantıya katılmak zorundadır. Burs alan öğrencilerin, Türk Böbrek Vakfı tarafından kamu yararına gerçekleştirilen etkinliklere gönüllü olarak katılmaları beklenir.


39. Türk Eğitim Derneği (TED)


40. Türk Eğitim Vakfı (TEV): 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almayan (KYK bursu dahil) öğrenciler faydalanabilmektedir. Bu şartlarla birlikte öğrencilerin genel not ortalamasının en az 2,50 olması, (Not ortalaması uygun olanlar 3’ten fazla başarısız dersi varsa burs alamaz)  hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin de başarılı olarak bir üst sınıfa geçmeleri ve başarılarını okullarından alınacak resmi belge ile ibraz etmeleri gerekmektedir. 


41. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı: Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bursu, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi 4 yıllık lisans programlarına devam eden öğrencilere verilmektedir. Başka bir yerden burs almanız Milli Teknoloji Burs Programına katılmanıza engel değildir. Bunun yanında bursiyerlerden, kendilerinin sorumlu olarak belirlendiği teknoloji takımının eğitim faaliyetlerine destek vermeleri beklenmektedir.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


42. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği: Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Atatürk İlkelerine bağlı, belirttikleri amaçlara uygun, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, devlet  üniversitesi, 4 yıllık yüksekokul ve meslek yüksekokulu kız öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir.                                                  

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


43. Türkiye Engelliler Vakfı (TESYEV): Engel durumu % 40 ve daha yukarı derecede olmalıdır. Mal varlığı ve gelir durumuna göre ailece maddi desteğe ihtiyaç duyulmalı, 30 yaşın üzerinde veya evli olunmamalıdır. TESYEV dışında bir başka kurumdan burs alınmamalıdır. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi alınabilir). Kayıt olunan yılda  başvuruda bulunulmalı veya ara sınıflardan başvuru yapılıyor ise son sınıfta okuyor olunmamalıdır. (Meslek yüksekokullarının ikinci sınıf ön lisans öğrencileri hariç.) 

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


45. Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD): TYSD bursu, yalnızca üniversite 1. sınıfa başlayan öğrencilere verilir. Bunun yanında herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


46. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG): Maddi imkanları kısıtlı, akademik ve sosyal başarısı yüksek Toplum Gönüllüsü gençlere yönelik Gençlik Bursları, sayısal bölümlerde okuyan, kısıtlı imkanlarla eğitim hayatlarına devam etmek durumunda olan kadın öğrencilere destek olan Kardelenler Bursu, öğretmenlerimizin üniversiteli çocuklarına destek olmayı amaçlayan Öğretmen Çocukları Bursu‘yla binlerce gencin hikayesine ortak olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için katkıda bulunuyorlar.

TOG’dan burs alabilmek için gönüllüsü olmak ve projelerine katılmak zorunludur.


47. Vehbi Koç Vakfı (VKV):  Başvuru koşulları; başarı notunun en az 100 üzerinden 60, 4 üzerinden ise 2,50olması, karşılıksız burs almıyor olmak, burs devam koşulları; yıl sonu başarı notunun en az, 100 üzerinden 60, 4 üzerinden 2,5 olması,önceki yıllardan başarısız dersinin olmaması,bir üst sınıfa geçmiş ve fiilen öğrenciliğinin devam ediyor olması, başka bir kurumdan karşılıksız burs almıyor olması şartlarını aramaktadır.


48. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası: Lise ve dengi mesleki teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olup yüksek öğretim kurumlarına lisans eğitimi düzeyinde kayıt yaptırmış olmak ve doğum yeri Yalova olması veya en az orta öğrenimini Yalova’da tamamlamış olması (Yalova ili sınırları esas alınarak) şarlarını aramaktadır.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


49. Yamantürk Vakfı: Şehit veya Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere; Güriş Grup Şirketlerine ait iş yerlerinin bulunduğu illerde (Ankara, İstanbul, Aydın/Germencik- İncirliova, Afyon/Dinar-Sandıklı Antakya/İskenderun-Belen Şenköy, Mersin/Mut, Artvin/Borçka ve Yusufeli, Edirne/Uzunköprü, Tekirdağ/Hayrabolu, Kırklareli/Üsküp, Osmaniye/Kadirli, Kırıkkale/Kalecik, Muğla/Menteşe, Giresun/Espiye, Sivas/Şarkışla ve Çanakkale/Ayvacık) ikamet etmesi,  bir başka kuruluştan ve / veya KYK’dan burs / kredi almıyor olması şartları aranmaktadır. Bu vakfın bursunda 2., 3. veya 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir. 


50. YEKÜV: Ailesi kırsal kesimde ikamet ediyor olan, anne ve babadan birisi veya ikisi de hayatta olmayan, parçalanmış bir aileden olan (öncelik koşulu), başarılı ve eğitimini sürdürürken zorlanan öğrenciler burstan faydalanabilir. Özel ve vakıf üniversiteleri, ikinci öğretim ve İstanbul dışındaki üniversite öğrencilerinin burs başvurusu kabul edilmemektedir.

Hakkında: zumreOrg42

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.