25 Ekim 2021, Pazartesi

Facebook’da Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim?

Facebook’da Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim? Bu makalede sizi Facebook’ta engellediğini veya sizi arkadaş listesinden çıkardığınızı nasıl belirleyeceğinizi göstereceğiz. Profillerini bulamazsanız, sizi bloke eder veya hesabını siler; maalesef, kendinizle bağlantı kurmadan belirli bir sonuçtan yüzde 100 emin olmanın bir yolu yoktur.

Facebook Aramasını Kullanma

 1. Facebook aç. Ya da mavi renkli (mobil) bir beyaz “f” ye benzeyen Facebook uygulama simgesine veya https://www.facebook.com/ (masaüstü) adresine gidin. Bu, Facebook’a giriş yapmışsanız, Haber Bülteninizi açacaktır.

  • Giriş yapmıyorsanız, devam etmeden önce e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 2. Arama çubuğunu seçin. Sayfanın üst kısmında “Ara” yazan beyaz kutuya dokunun veya tıklayın.
 3. Kişinin adını girin. Sizi engellediğinizden şüphelenilen kişinin adını yazın, ardından [ad] (mobil) için sonuçları görün öğesine dokunun veya  Enter(masaüstü) tuşuna basın
 4. Kişiler sekmesini seçin . Bu sayfanın en üstünde yer almaktadır.

  • Bazen sizi engellemiş veya hesaplarını silmiş olan kullanıcılar arama sonuçlarının Tümü sekmesinde görünürler , ancak bu kişiler Kişiler sekmesinde görünmezler.
 5. Kişinin profilini ara. Profili , arama sonuçlarının Kişiler sekmesinde görürseniz, kullanıcının profili hala aktiftir.

  • Profili bulamıyorsanız, hesabını silmiş veya görmesini engellemiş olabilirler; Ancak, gizlilik ayarlarını Facebook’ta arayamayacağınız kadar yüksek ayarlamış olabilirler.
  • Hesabı görürseniz,  tıklamayı deneyin. Engellenmediyseniz profilin sınırlı bir görünümünü görebilirsiniz.
2

Karşılıklı Bir Dost Listesi Kullanımı

 1. Facebook aç. Ya da mavi renkli (mobil) bir beyaz “f” ye benzeyen Facebook uygulama simgesine veya https://www.facebook.com/ (masaüstü) adresine gidin . Bu, Facebook’a giriş yapmışsanız, Haber Bülteninizi açacaktır.

  • Giriş yapmıyorsanız, devam etmeden önce e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 2. Bir arkadaşın profil sayfasına git. Bu, şu anda sizi bloke ettiğini düşündüğünüz kişi ile arkadaş olan bir arkadaş olmalı. Bir arkadaşın sayfasına gitmek için:

  • Arama çubuğunu seçin.
  • Arkadaşınızın adını girin.
  • Açılır kutudaki adını seçin.
  • Profil resmini seç.
 3. Arkadaşlar sekmesini seçin . Profillerinin (mobil) üst tarafındaki fotoğrafların altında veya kapak fotoğraflarının (masaüstü) hemen altında yer almaktadır.
 4. Arama çubuğunu seçin. Ekranın üstünde (mobil) veya Arkadaşlar sayfasının (masaüstü) sağ üst köşesinde bulunan “Arkadaşları Ara” çubuğuna dokunun veya tıklayın
 5. Kişinin adını girin. Sizi bloke ettiğini düşündüğünüz kişinin adını yazın. Bir süre sonra, arkadaş listesi sonuçlarla yenilenmelidir.
 6. Kişinin adına bak. Sonuçta kişinin adını ve profil resmini görürseniz, sizi engelle.

  • Buradaki adı ve resmi göremiyorsanız, kişi sizi engellemiş veya hesabını silmiş. Öğrenmenin bir yolu, hesabının varlığını doğrulamak için sayfanızdaki arkadaşınıza sormaktır.

Mesajları kullanma

 1. Facebook’un web sitesini aç. Https://www.facebook.com/ adresine gidin . Bu, Facebook’a giriş yapmışsanız, Haber Bülteninizi açacaktır.

  • Giriş yapmıyorsanız, devam etmeden önce sayfanın sağ üst köşesinde e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
  • Bu yöntem yalnızca siz veya sizden şüphelendiğiniz kişinin, birbirinizle en az bir mesaj sohbetine sahip olmanız durumunda işe yarar.
  • Mobil uygulama bazen engellenen hesapları gösterdiğinden, Messenger’ın Facebook web sitesi sürümünü kullanmanız gerekir.
 2. Mesajlar simgesini tıklayın. İçinde şimşek çakılı konuşma balonu şeklindeki bir simge var. Bunu sayfanın sağ üst tarafında bulabilirsiniz. Tıklandığında açılan menü açılır.
 3. Messenger’da Tümünü Göster’i tıklayın . Bu bağlantı açılır menünün en altındadır. Bunu yapmak Messenger sayfasını açar.
 4. Sohbeti seçin. Sizi bloke ettiğini düşündüğünüz kişiyle görüşmeyi tıklayın. Bunu soldaki konuşma sütununda bulabilirsiniz.

  • Sohbeti bulmak için bu sütunu aşağı doğru kaydırmanız gerekebilir.
 5. Konuşma penceresinin sağ üst tarafında. Tıklandığında, konuşmanın sağ tarafında bir pencere açılır.
 6. Profillerine bir link arayın. “Facebook Profili” başlığının altındaki kenar çubuğunda bir bağlantı bulamazsanız, aşağıdakilerden seçeneklerden biri olmuş demektir.

  • Seni engelledi. Birisi sizi engellediğinde, mesajlarına cevap veremez veya profillerini ziyaret edemezsiniz.
  • Hesabı silinmiş olabilir. Ne yazık ki, birisi hesabını sildiğinde aynı şey olur.
4

Devre Dışı Bırakma

 1. ortak bir arkadaşa sorun. şüphelendiğiniz kişinin hesabına erişemeyeceğinizi belirledikten sonra, aynı zamanda diğer kişinin bir arkadaşı olan bir arkadaşınıza başvurun ve kişinin hesabının hala aktif olup olmadığını sorun. Hesabın hala etkin olduğunu doğrularlarsa engellendiğiniz anlamına gelir.

  • Bu kişi ile doğrudan iletişim kurmadan engellendiğinizi (veya engellemediğinizi) garantilemenin tek yoludur, ancak bazıları gizliliğin istilası olarak kabul edilir.
 2. Diğer sosyal medyayı kontrol et. Twitter, Pinterest, Tumblr veya başka bir sosyal medya sitesinde kişiyi takip ederseniz, hesabınızı aniden bulamayacağınızı kontrol edin. Bu, sizi burada da engellediklerini gösterebilir.

  • Alternatif olarak, Facebook sayfalarını sildiklerine dair bir gösterge arayın. Birçok kişi alternatif sosyal medyada Facebook hesabını kapattıklarını açıklayacak.
 3. Kişiyle doğrudan iletişime geçin. Nihayetinde, birinin sizi engellediğinden emin olmanın tek yolu, kişiye doğrudan sormaktır. Bunu yapmayı seçerseniz, bunun tehdit edici veya aşındırıcı olmayan bir şekilde yapılmadığından emin olun. Ayrıca, sizi gerçekten de bloke ettiklerini duymak için hazırlıklı olmalısınız, ancak bunu duymak zor olabilir.

  • Bunu yalnızca son çare olarak yapın – uzun süreli bir arkadaşınız sizi engellemişse, örneğin, ilişkiyi kurtarmaya çalışmak için onlarla konuşmaya değebilir. Aksi takdirde, devam etmek en iyisi olabilir.

The post Facebook’da Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim? appeared first on codeturkiye.

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.