25 Ekim 2021, Pazartesi

iPhone Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

iPhone Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir? Bildiğiniz gibi, iPhone telefonu kullanarak telefon çağrılarını kaydetmek için yerleşik bir seçenek yoktur. Ülkeye ve devlete özgü yasaların bir sonucu olarak, Apple bir telefon görüşmesini kaydetmeyi özellikle kolaylaştırmaz. Ancak, imkansızda  değil. Bazı geçici çözümler kullanarak iPhone telefon çağrılarını kaydedebilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanacaksanız, görüşmenin kaydedildiği karşı tarafa ( kişiye)  bildirdiğiniz den emin olun.

Hoparlör Modunu Kullan ve Başka Bir Cihaz Kullanarak Kaydet

Bu, muhtemelen iPhone telefonunuzdabir telefon görüşmesi kaydetmenin en hızlı, en kolay yoludur. Çalışması için (iPad, bilgisayar veya taşınabilir kayıt cihazı gibi) kaydedebilen bir mikrofona sahip başka bir cihaza ihtiyacınız olacaktır.

Sessiz bir ortamda olmanız ve iPhone telefonunuzun hoparlörünü kullanmanız şartıyla, bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 1. Kişilerinizi arayın ve Hoparlör simgesine dokunun. Bluetooth kulaklıklarınız bağlıysa, listeden iPhone hoparlörünü seçmeniz gerekir.
 2. Konuşmayı kaydedeceğiniz diğer tarafa bildirin. Harici kaydedicinizde, kayda başlayın.
 3. Telefonunuzu mikrofona yeterince yakın yerleştirin, böylece konuştuğunuzda sesinizi de açıkça alır.
 4. Telefon görüşmeniz bittiğinde kaydı kaydedin.

Bir iOS cihazında, çağrıyı Apple’ın Sesli Notları uygulamasını kullanarak kaydedebilirsiniz.

Google Voice’u Kullanarak Gelen iPhone Aramalarını Kaydetme

Google Voice,  ücretsiz sesli posta ve çağrı servisidir. Size ücretsiz bir sesli posta gelen kutusu ve hem yurt içi (ücretsiz) hem de uluslararası olarak ( Google’ın fiyatlarına göre ) arama yapma olanağı sağlar.

Google Voice kullanımı, web için kullanılabilen Google Voice uygulamasının yanı sıra Android ve iOS cihazlarını gerektirir.

 1. İPhone için Google Voice uygulamasını indirin, açın ve Google hesabınızı kullanarak oturum açın.
 2. Dokunun Arama ve Google Voice hesabıyla ilişkilendirmek istediğiniz telefon numarasını seçin.
 3. Numaranızı onaylayın, ardından telefon numaranızı girmeniz istenene kadar İleri’ye basın.
 4. kullanmakta olduğunuz telefon numarasını girin, onaylayın, ardından doğrulama kodunu bekleyin.
 5. Yeni aldığınız kodu kullanarak yeni Google Voice hesabınızı doğrulayın.

Çağrıları kaydetmeden önce bitirmeniz gereken son bir adım var. Giriş yapın Google Voice web sitesinde Google hesabınızı kullanarak. Şimdi sayfanın sol tarafındaki üç noktalı simgeye tıklayın ve Ayarları seçin. Aramalar altında Gelen arama seçeneklerini etkinleştirin.

Artık Google Voice hesabınız üzerinden bir telefon araması aldığınızda, görüşmeyi kaydetmeye başlamak için iPhone telefonunuzda 4 tuşa basabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, Google diğer tarafa kaydedilmekte olduğunu bildirir. Kaydınızı Google Voice gelen kutunuzda bulabilir ve saklamak için indirebilirsiniz.

Maalesef, Google Voice’u kullanarak giden bir telefon aramasının kaydını yapamazsınız.

Mesajları Kaydetmek İçin Üçüncü Taraf Bir Hizmet Kullanın

Kullanılabilir üçüncü taraf iPhone çağrı kaydediciler vardır. Bu hizmetler ücretsiz değildir ve sınırsız kullanım için sabit bir ücret veya kredi kullanımıyla dakika başına bir ücret alırlar. Bunlar genellikle aynı yöntemle çalışır.

 1. İlk önce iPhone’unuzda seçtiğiniz arama kaydedici uygulamasını indirin ve başlatın.
 2. Kaydetmek istediğiniz bir kişiyi veya başka bir numarayı aramaya başlayın.
 3. Uygulama, görüşmeyi kaydediciyi de kaydeden sağlayıcıların sunucularını kullanarak yerleştirir.
 4. Çağrı tamamlandıktan sonra kaydı sunucudan indirebilirsiniz.

Bu yöntemle ilgili birkaç sorun var. Birincisi, arayan kimliğin, aradığınız kişi için numaranızla eşleşmeyeceğidir. Muhtemelen kim olduğunuzu bilmeyecekler – ya da daha kötüsü, yaşadığınız yere ve kimi aradığınıza bağlı olarak bir Bilinmeyen Numara alacaksınız.

Diğeri, sizin için bir servis kaydı yapmanın bariz güvenlik sorunudur. Çağrılarınızın konusu hassassa, bu yöntemden kaçınmak en iyisidir. Aramaları kaydediyorsanız, daha sonra bir şeye geri dönebilirsiniz, bu daha az endişe kaynağıdır.

Bir iPhone’da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?  Bildiğiniz gibi, iPhone telefonu kullanarak telefon çağrılarını kaydetmek için yerleşik bir seçenek yoktur. Ülkeye ve devlete özgü yasaların bir sonucu olarak, Apple bir telefon görüşmesini kaydetmeyi özellikle kolaylaştırmaz. Ancak, imkansızda  değil. Bazı geçici çözümler kullanarak iPhone telefon çağrılarını kaydedebilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanacaksanız, görüşmenin kaydedildiği karşı tarafa ( kişiye)  bildirdiğiniz den emin olun.

The post iPhone Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir? appeared first on codeturkiye.

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.