25 Ekim 2021, Pazartesi

L’Oréal’ın Giyilebilir Sensörü, Gün Boyunca Maruz Kaldığınız UV Işınlarını İzleyecek

L’Oréal, cildinize ve gözlerinize ciddi şekilde zarar verebilecek ve potansiyel olarak cilt kanserine neden olabilecek ultraviyole ışınlarına maruz kalmanızı ölçen, giyilebilir bir cihaz duyurdu. La Roche-Posay My Skin Track UV sensörü, elbiselerinize veya çantanıza tutturulacak şekilde tasarlanmıştır. Verilerini iletmek için Bluetooth yerine NFC kullanır. Yani çalışmak için pile ihtiyaç duymaz. L’Oreal daha önce tırnağa takılan benzer bir sensörü tanıtmıştı.

UV radyasyonunun tehlikelerine rağmen, ne kadar maruz kaldığınızı tam olarak bilmek çok zor olabilir. UVA ışınları bulutlara ve cama nüfuz edebilir. Bu da muhtemelen düşündüğünüzden daha fazla maruz kaldığınız anlamına gelir. L’Oréal’in sensörü, insanlara ne sıklıkla maruz kaldıklarını öğretme potansiyeline sahiptir. Ancak yeterli güneş koruyucu kullanmama sorununu çözmez.

Telefonunuz UV verisine sahip olduğunda, bir iOS cihazı kullanıyorsanız, bunu Apple’ın HealthKit’ine entegre edebilir. Sensör, cildinize derinlemesine nüfuz eden ve esas olarak cilt yaşlanmasına ve kırışmasına neden olan UVA radyasyonunu ölçer. UVB maruziyetini tahmin etmek için bu verileri kullanır. Her iki tür UV radyasyonunun da cilt kanseri riskine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Ama burada daha büyük bir etkiye sahip olan ve aynı zamanda cildinizin yanmasına neden olan UVB’dir.

The post L’Oréal’ın Giyilebilir Sensörü, Gün Boyunca Maruz Kaldığınız UV Işınlarını İzleyecek appeared first on NTBOX Magazin.

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı