27 Eylül 2021, Pazartesi

M.Kemal Atatürk E-Kitap Arşivi – PDF indir

M.Kemal Atatürk’e ait E-Kitaplar ve Atatürk Hakkında Bütün Kaynaklar

M.Kemal Atatürk E-Kitap Arşivi

O kadar arşiv paylaşırken Atamıza ait bir e-kitap arşivi paylaşmamak olmazdı.
Bu arşivin içerisinde  M.Kemal Atatürk’e ait tüm eserler, notlar, kitaplar, sevdiği eserler ve hakkında yazılmış kitaplar mevcuttur. Atatürk hakkında bilgi almak istiyor yada araştırma yapmak istiyorsanız kesinlikle baş vurmanız gereken bir kaynaktır. Bu arşivi indirip cihazınızın bir köşesinde saklamanızı tavsiye ederiz bulabileceğiniz Atatürk’le ilgili en kapsamlı e-kitap arşividir.
Uzun uzun sizlere Atatürk’ü anlatmayacağım saten vereceğimiz arşivle ulu önder, başkomutan M.Kemal Atatürk’le ilgili bir çok kaynak bulacaksınız. Kısacası şuan Türkiye’nin, Türkiye olmasının sebebi ulu önder M.Kemal Atatürk’tür.

MustafaKemalAtaturk oval.png
ATATÜRK

M.Kemal Atatürk Hakkında

Atatürk, I. Dünya Savaşı sırasında bir ordu subayıydı. Savaş sonunda Osmanlı İmparatorluğunun yenilgisini takiben Türk Kurtuluş Savaşındaki Türk Ulusal Hareketi’ne önderlik etmiştir. Kurtuluş Savaşı sürecinde Ankara Hükûmeti’ni kurmuş, askeri eylemleriyle İtilaf Devletleri tarafından gönderilen askeri güçleri bozguna uğratmış ve Türkleri zafere götürmüştür. Atatürk daha sonra eski Osmanlı İmparatorluğunu modern ve seküler bir ulus devletine dönüştürmek için politik, ekonomik, toplumsal ve kültürel reformlar başlatmıştır. Liderliği altında binlerce yeni okul inşa edildi. İlköğretim ücretsiz ve zorunlu hale getirildi. Kadınlara sivil eşitlik ve politik haklar verildi. Köylülerin sırtına yüklenen ağır vergiler azaltıldı.
Türk Orduları Başkomutanı olarak Sakarya Meydan Muharebesindeki başarısından dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde “Gazi” unvanını almış ve mareşalliğe yükselmiştir. Halk Fırkası’nı kurmuş ve ilk genel başkanı olmuştur. 1938 yılındaki vefatına kadar arka arkaya 4 kez cumhurbaşkanı seçilen Atatürk, bu görevi en uzun süre yürüten cumhurbaşkanı olmuştur. Atatürk tarihte oynadığı önemli rolden dolayı pek çok yazar ve tarihçi tarafından incelenmiş ve hakkında 379 eser yazılmıştır. Bu yönüyle hakkında en çok eser yazılan ilk 100 kişi arasında yer almaktadır. Ayrıca dünyada ilk kez ve tek örnek olmak üzere, Birleşmiş Milletler’in UNESCO örgütü tarafından, kendisinin 100. doğum yılı olması sebebiyle ve tüm ülkelerin oy birliğiyle 1981 “Atatürk Yılı” olarak kabul edilmiştir. Dergilerinin Kasım 1981 sayısında da, Atatürk ve Türkiye konusu ele alınmıştır. -wikipedia TR-

M.Kemal Atatürk Hakkında Arşivler

Atatürk’ün Bütün Eserleri 14 Cilt 

Ayrıca 14 Ciltten oluşan Atatürk’ün tüm eserleri adlı e-kitap arşivini tek link olarak sizlerle paylaşıyoruz

Atatürk’ün Bütün Eserleri E-Kitap
Ayrıca dikkatinizi çekebilecek farklı kaynaklardan derlenmiş Atatürk e-Kitap Arşivi
İçindekiler:
 1. ARIBURNU MUHAREBELERİ RAPORU.pdf
 2. ATATÜRK’ÜN HATIRA DEFTERİ.pdf
 3. ATATÜRK’ÜN SÖYLEV VE DEMEÇLERİ.pdf
 4. Atatürk Geometri.pdf
 5. BÖLÜĞÜN MUHAREBE EĞİTİMİ.pdf
 6. CUMALI ORDUGAHI.pdf
 7. KARLSBAD HATIRALARI.pdf
 8. Mustafa Kemal Atatürk’ün Karlsbad Hatıraları.pdf
 9. NUTUK.pdf
 10. TAKIMIN MUHAREBE EĞİTİMİ.pdf
 11. TAKTİK MESELELERİNİN ÇÖZÜMÜ VE EMİRLERİN YAZILMASINA İLİŞKİN ÖĞÜTLER.pdf
 12. TAKTİK TATBİKAT GEZİSİ.pdf
 13. VATANDAŞ İÇİN MEDENİ BİLGİLER.pdf
 14. ZABİT VE KUMANDAN İLE HASBİHAL.pdf
 15. Sadi Borak – Bilinmeyen yönleriyle Atatürk.pdf

Hakkında: forumprg

Meritokrasi Kitaplığı – DEV e-Kitap Arşivi İndir

Meritokrasi / E-Kitaplar / Arşiv Meritokrasi E Kitap Aşivi Meritokrasi Kitaplığı 2000’li yıllarda gönüllü bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.