17 Ekim 2021, Pazar

Samsung, Galaxy One UI

Samsung One UI: Android 9.0 Pie’yi temel alan yenilenmiş kullanıcı arayüzü dür hakkında bilmeniz gerekenleri derledik..


 Samsung San Francisco ‘geliştirici konferansında, şirket Bir UI, onun akıllı telefonlar için yenilenmiş bir arayüz tasarımı sundu. Samsung’un yeni özel teması olan One UI, Focus sistemi, ‘sistem çapında’ Gece modu vb. Gibi önemli değişiklikler içeriyor. Yeni One UI , Galaxy S9, Galaxy S9 + ve Galaxy Note 9’da Android Pie güncellemesiyle geliyor. Ocak 2019.

Samsung One UI nedir?

One UI, Samsung’un Android akıllı telefonları için tasarlanmış yeni arayüzüdür. Yeni görünüm, yuvarlatılmış köşeleri, yeniden tasarlanmış simgeleri ve renkli uygulamaları ile yenilenmiş tasarıma sahiptir. Samsung’un Tek Kullanıcı Arabirimi, ekranın altına yakın bir yere ilgili içeriği koyar, böylece kullanıcı baş parmaklarıyla erişebilir.


Samsung One UI: En iyi özellikleri

Samsung’un yeniden tasarlanan kullanıcı arabirimi özelliği, ilgili ayarlara kolayca erişebilmeleri için ilgili ayarları bir araya getiren ‘Odak Blokları’. Bu özellik, bir tüketici, örneğin Galaxy Note 9 gibi büyük ekranlı bir cihaz kullanırken çok fazla anlam ifade ediyor.
Yeni arayüz, daha büyük ekranlı telefonlara odaklanırken, One UI artık ekranın alt kısmında anahtar etkileşim alanlarını yerleştiriyor, böylece baş parmağınızın ulaşabileceği bir yer. Önceki iterasyonda, bir çok özelliğe erişmek için ekranın üst kısmına dokunmak gerekiyordu. Samsung, şirketin bugüne kadar ürettiği “en iyi kullanıcı odaklı akıllı telefon UX” olduğunu belirtiyor.


Hakkında: zumreOrg42

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.