27 Eylül 2021, Pazartesi

İphone ve ipad  “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” hatası

İphone ve ipad  “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” hatası Genellikle iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları arasında yaygın bir sorundur ve belirli bir cihazla sınırlı değildir. örneğin İPhone 5 / 5s / 6 / 6s / 7/8 ve iPhone X kullanıcılarda yukarıda hatayı almaktadırlar.

Şarj kabloları veya kulaklıkların Apple cihazınızla uyumlu olmaması arasında değişebilir. Aksesuar her eklendiğinde mesaj her zaman ekranınızda görünecektir. Orjinal olayan kabloları veya bir yazılım güncelleştirme sonunda bu hatayı olma olasılığınız baya yüksektir. Makalemizin devamında bu sorununuza bir çözüm bulacaksınız.

“Bu Aksesuar Desteklenmeyebilir” Sorunun Nedenleri

Bazı iPhone / iPad kullanıcılarının telefonlarını şarj etmeye veya üzerlerinde kulaklık kullanmaya çalışırken “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” hata mesajıyla karşılaşmaları muhtemeldir. Hata iletisinin sebebi aşağıdakilerden herhangi birini olabilir

  1. Hasarlı şarj portu veya şarj portu kir ile tıkanmıştır.
  2. Şarj aksesuarı hasarlı, kusurlu veya sertifikasız olabilir.
  3. Şarj kablosunun bazı korozyon işareti vardır.

Hata mesajının bir diğer önemli nedeni iPhone cihazlarında MFI olmayan (Made for iPhone) aksesuarların kullanımı olabilir. Yakın tarihli iOS güncellemesiyle, hala MFI olmayan şarj cihazlarını kullanan pek çok iPhone kullanıcısı, “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” ve iPhone 7 veya daha sonraki sürümlerinde şarj ve kulaklıklarını kullanan hata mesajıyla karşı karşıya kaldı. Bu, iPhone’a takılı herhangi bir aksesuarı sertifikalı aksesuar veritabanı listesine göre kontrol eden iOS 10.3.1 güncellemesinin piyasaya sürülmesiyle birlikte geldi, ancak iPhone uçak moduna geçirip yeniden başlattığınızda sorunun ortadan kalktığına dikkat etmek gerekiyor.

  • “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” Hatası Nasıl Giderilir?

Yöntem 1: Kablolarınızı değiştirin

İPhone’ların şarj sürecinde şarj kablolarının rolü asla üzerinde durulmamalıdır. Şarj işleminin bozulmasına küçük bir yırtılma veya aşınma işareti yüklenebilir ve kablo uzun bir süre boyunca kullanıldığında, kablonun değiştirilmesi önemlidir. Bu amaçla, yalnızca doğrulanmış bir Apple şarj kablosu kullanmanız önerilir.

Yöntem 2: Farklı bir güç kaynağı kullan

Sonraki adım güç kaynağı kaynağını kontrol etmektir. Güç adaptörünü, cihaza giden güç kaynağına zarar verebilecek herhangi bir fiziksel hasar veya sorun için kontrol ederek başlayın. Başka bir güç adaptörü alın ve telefonunuzu şarj etmek için kullanmayı deneyin. Sorunun kendi güç adaptörünüzden olduğunu fark ederseniz, yeni bir güç adaptörü almanız.

Yöntem 3: Şarj Bağlantı Noktasını Temizleyin

Bir sonraki adım, şarj portunuzu yabancı partiküller için kontrol etmek ve temizlemek içindir. Zamanla, telefonlardaki açık alanlar, birçok etkinlikte etkinlikleri rahatsız edecek toz ve kir ile doludur. Şimdi şarj portunu nasıl temizliyorsunuz?

Bu klipslerden herhangi biri, toz parçacıklarının şarj portundan kurtulmak için kullanılabilir: Kağıt klips, SIM kart takımı, veya küçük bir iğne. Herhangi bir hasar riskinden kaçınmak için önce telefonu kapatın. Bundan sonra, orada biriken fazladan tozu temizleyin veya hava üfleyin.

  • Şarj cihazının altın pimi neme temas ettiğinde, korozyona uğrar.

Yöntem 4: Uçak Modunu Açma

Sorun devam ettiğinde, cihazınızda uçak modunu açın ve kapatın. Sonra yaklaşık iki dakika sonra yeniden başlatın.

Yöntem 5: iOS’u güncelleyin

Yukarıdaki yöntemi denedikten sonra sorun devam ederse, yazılımınızı bekleyen tüm güncellemeler için kontrol etme zamanı gelmiştir. Varsa, güncellemeyi hemen etkinleştirin. Telefonunuzda Herhangi bir hata  varsa, güncelleme bu hataları düzeltir ve telefonunuza ek özellikler de ekler. İOS’unuzu nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1. Cihazınızı kablosuz olarak güncellemek için, önce cihazınızı bir WI-FI bağlantısına bağlayın.

Adım 2. Ayarlara gidin ve genel seçeneklere tıklayın. Daha sonra Yazılım Güncelleme’ye tıklayın ve indirip kur’a tıklayın.

Adım 3. Kurulum seçin. İşlemi tamamladıktan sonra, cihazınız varsa bir şifre ister. Girin ve onaylayın.

Özet Olarak

Özetle, bu başa çıkılmayacak için bir sorun değil. Yukarıdaki talimatlara uyun ve yeterince emin olun, cihazınızın tüm bu aksesuarlarla vakit kaybetmeden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yeni bir şarj aleti veya iPhone cihazınız için başka bir aksesuar satın alma yolunda olduğunuz her durumda, Apple tarafından tavsiye edilen ünleri almanızı tavsiye ederiz.

The post İphone ve ipad  “bu aksesuar bu cihaz tarafından desteklenmiyor” hatası appeared first on codeturkiye.

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.