28 Eylül 2021, Salı

STM Pakistan’da Siber Güvenlik Anlaşmasına imza attı

Defense News Top 100 listesinde dünyanın önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında yer alan STM siber güvenlik ve bilişim alanındaki tecrübesini uluslararası anlaşmayla tescilledi. IDEAS 2018’de Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) öncülüğünde STM ile Pakistan Air University arasında DoU (Ortak Anlayış Belgesi) imzalandı. Bu anlaşmayla STM, bütünleşik siber güvenlik, büyük veri ve bilişim alanındaki yetkin-liklerini ihraç etmiş oldu.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Pakistan’da faaliyet alanını genişletiyor. SSB liderliğinde STM’nin askeri denizcilikle başlayan iş birliği farklı pro-jelere taşınıyor.

STM,  IDEAS 2018’de ‘Air University’le siber güvenlik ve bilişim alanında  DoU (Ortak Anlayış Belgesi) Anlaşmasına imza attı. İmza töreni SSB Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, STM Genel Müdürü Murat İkinci, Pakistan Air University Rektör Yardımcısı Maraşel Marshal Faaiz Amir ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti. An-laşmayla Pakistan’ın siber güvenlik alanında stratejilerini belirleyen ve Pakistan U-lusal Siber Güvenlik Merkezi National Centre of Cyber Security (NCCS) kurulumund-an sorumlu kurum olarak atanan Pakistan Air Üniversitesi’nin siber güvenlik alanında yetkinlikleri arttırılacak.

Pakistan’ın siber güvenlik kabiliyetleri artacak

Anlaşmayla STM, Pakistan Air University öğrencileri ile öğretim üyeleri için siber güvenlik, bilişim alanında özel eğitim ve staj programları organize edecek, uluslara-rası konferanslar, çalıştaylar düzenleyecek, yüksek lisans programlarında araştırma projelerine danışmanlık verecek ve üniversite de Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCCS) kurulması için alt yapı çalışmalarına destek verecek. Bu anlaşmayla; STM’nin bütünleşik siber güvenlik çalışmaları ve kabiliyetleriyle dost ve kardeş ülke Pakis-tan’nın milli siber güvenlik yetkinliklerini arttırması hedefleniyor.

Defense News Top 100 listesinde dünyanın önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında yer alan STM siber güvenlik ve bilişim alanındaki tecrübesini uluslararası anlaşmayla tescilledi. IDEAS 2018’de Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) öncülüğünde STM ile Pakistan Air University arasında DoU (Ortak Anlayış […]

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.