22 Eylül 2021, Çarşamba

Yerli Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim Platformu GriCevizGüçlü ve zinde bir beyne sahip olmak isteyen her yaştan kullanıcıya eğlenceli bir şekilde kendini geliştirme olanağı sunan GriCeviz, öğrenme ve seviye belirlemenin yapay zekâ algoritmalarıyla desteklendiği dünyadaki ilk bilişsel oyun uygulamasıdır. Bir haftadır deneyimlediğim GriCeviz uygulaması her yaştan kullanıcıya hitap etmekte. Çocuklar, yetişkinler herkes kendine uygun bir oyun bulabilecektir GriCeviz’de. Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim arttırmak amacıyla birçok oyunu deneyimleme imkanı buldum ve GriCeviz uygulaması sahip olduğu makine öğrenme algoritmasıyla birçok uygulamanın bir adım önünde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunları oynarken daha önce açmış ve oynamış olduğunuz oyunları tekrar oynamak istediğinizde internet gerektirmiyor ancak bir oyunu ilk defa oynamak istiyorsanız mutlaka internet bağlantısı gerektiriyor. Çevrimdışı olduğumuz zamanlarda da bir oyunun seviyelerini geçebilsek çok daha iyi olacaktı. Bu haliyle bile çok profesyonelce hazırlanmış olduğunu söyleyebilirim.

Bilişsel becerilerin değerlendirilmesine, üstünlüklerin ve eksikliklerin tespit edilmesine kılavuzluk eden bir platform olan GriCeviz, 6 kategorideki (Sözel, Sayısal, Görsel, Mantık, Hafıza ve Dikkat) 24 farklı oyundan oluşur. Platforma ilk girişlerinde kullanıcılara uygulanan başlangıç testi aracılığıyla Beyin Performans Skoru (BPS) hesaplanır ve kişiye özel bir egzersiz programı hazırlanır. GriCeviz, sahip olduğu makine öğrenme algoritmasıyla zaman içinde kullanıcıların deneyimlerinden öğrenerek kendini ve kullanıcıyı geliştirmeye devam eder. Her yaştan ve eğitim düzeyinden kullanıcının yararlanabileceği GriCeviz platformu, çocukların akıl ve zekâ oyunlarıyla; zihinsel yeteneklerinin geliştirilmesinde, hangi alanlarda daha iyi olduklarının anlaşılmasında ve hangi mesleğe daha yatkın olduklarının belirlenmesinde önemli bir yardımcı görevi görür.


GriCeviz problem çözme, hızlı ve doğru düşünme, doğru karar verme gibi konularda kendini geliştirmek isteyen bireysel kullanıcıların yanı sıra öğrencilerini bu alanlarda geliştirmek isteyen okullara ve çalışanlarının bireysel niteliklerini değerlendirmek ve geliştirmek isteyen kurumlara yönelik çözümler de içerir. Ayrıca sahip olduğu gelişmiş yönetim paneli sayesinde kullanıcıların performansları ve gelişim süreçleri detaylı rapor seçenekleriyle izlenir.


ODTÜ Teknokent Halıcı Yazılımevi’nde geliştirilen GriCeviz projesinde; bilgisayar bilimleri, yazılım ve zekâ alanlarında çalışan bilim insanları, mühendisler, psikologlar, eğitimciler ve zeka oyunları yarışmalarında üstün başarı göstermiş yarışmacılardan oluşan geniş bir ekibin emekleri bulunuyor.
İngilizce versiyonu Brainquire (www.brainquire.com) adıyla tüm dünyada duyurulan GriCeviz’i Google Play ve AppStore aracılığı ile indirebilir ve hemen keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için www.griceviz.com adresini inceleyebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk yerli bilişsel beceri ve zihinsel gelişim platformu GriCeviz, Google Play ve AppStore’da!

Hakkında: forumprg

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı