27 Eylül 2021, Pazartesi

YouTube, Instagramdaki Hikayeler Özelliğini Yaygınlaştırıyor

YouTube Öyküleri, Instagramdaki Hikayeler özelliğini bugün  için daha fazla içerik oluşturucuya genişletme kararı aldı ve 10.000’den fazla aboneye sahip olanlara kullanım fırsatı tanıdı.

Instagram Hikayeleri ile YouTube’un bu özellikteki yinelemeleri arasında bazı önemli farklılıklar var. YouTube Hikayeler, mobil uygulamada yedi gün sürecek, hem aboneler hem de abone olmayan kullanıcılar için görünecek ve bir videonun yanında YouTube’un “Yukarı İleri” kenar çubuğunda görünecek. Aracı kullanan içerik oluşturucular, hikayeleriyle etkileşime giren hayranlara yanıt verebilecek ve içerikle ilgili yanıtlar hikayenin karşısına çıkan herkes tarafından görülebilecek. Takipçiler, hikayeler hakkında yorum veya soru sorabilecek ve içerik oluşturucular her yanıtı herkese açık olarak yanıtlayabilecek.

İlk olarak Kasım 2017’de açıklanan YouTube Hikayeleri’nin odak noktası, günlük etkileşimden daha fazla bir şekilde toplumsal katılım ve kanal tanıtımına yönelik görünüyor. İçerik oluşturucular, videoların arkasındaki videoların snippet’lerini gösterebilirler veya yaklaşan işbirliklerini anlatabilirler.

YouTube Öyküleri

YouTube bu özelliği önceki  birkaç kanaldan test etmiş olmasına rağmen,  özelliğin YouTube’un İş Ortağı Programı’nda temel olarak kullanıma sunulması  mobil kullanıcılar için ana sayfada daha sık görünmeye başlayabileceği anlamına geliyor. Reddit’teki insanlar yaklaşmakta olan bu değişimi keşfettiler ve platformdaki Hikayeler hakkındaki karışık tepkileri de dile getirdiler.

YouTube’dan daha fazla içerik oluşturucuya başlıklı genişletilmiş sunum hakkında yapılan bir açıklamada, ekip “kullanıcılardan alınan, özellikle YouTube içerik oluşturucu ile tasarlanmış bir ürün oluşturmak için alınan geri bildirimleri uyguladığı” ifadesini yineledi. Özelliğin başlatılmasından bu yana geçen iki yıl içinde  şekillenmesi için daha zamana ihtiyaç vardır. 

Uygulamaya katılmak isteyenler için YouTube mobil uygulamasını açarak, kamera simgesine dokunulur ve “Hikaye Oluştur”u seçerek hikayeler oluşturulur.

The post YouTube, Instagramdaki Hikayeler Özelliğini Yaygınlaştırıyor appeared first on NTBOX Magazin.

Hakkında: TEKNO

Ortaöğretime Yönelik 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı

11 ve 12. Sınıf Düzeylerinde 1. Dönem Konularını Kapsayan Tekrar Testleri Yayımlandı